Єгипет

Площа: 1001,4 тис. км2.

Чисельність населення: близько 65 млн. чоловік 

Державна мова: арабська.

Столиця: Каїр (6,5 млн. жителів)

Грошова одиниця: єгипетський фунт.

На землі країни, яка зараз називається Арабською Республікою Єгипет, в давнину виникла одна з наймогутніших і найзагадковіших цивілізацій, яка століттями і тисячоліттями притягувала як магніт увагу сучасників. В той час, в Європі і Америці ще панувала епоха кам'яного віку і примітивних мисливців, древні єгипетські інженери будували іригаційні споруди вздовж Великого Нілу, древні єгипетські математики вичисляли квадрат основи і кут нахилу Великих Пірамід, древні єгипетські зодчі зводили грандіозні храми.42-19689240.jpg

Географiя : 96% території Єгипту, яка перевищує мільйон квадратних кілометрів, - це пустеля  з  рідкісними оазисами, причому значна частина пустелі - не піщана, а гориста. Сама пустеля Єгипту залишає не забутнє враження: пісок, дюни, надзвичайні відтінки кольорів - від жовтого, як охра, до пурпурного, назва яким є тільки в мові кочівників. Інше - долина і дельта Нілу, де до цього часу живе 90 відсотків 65-мільйонного населення країни.
Єгипет - надзвичайно великодушна країна. Гостей завжди зустрічають з відкритим серцем. Вас з великою зацікавленістю розпитають про сім'ю, роботу, про ваші враження від Єгипту. Також сердечно запросять вас у гості, хоча б на чашечку чаю.
Історія Єгипту нараховує більш ніж 6 тисяч років. Унікальні пам'ятники древньої культури, які збереглися на його території, приваблюють щорічно велику кількість туристів зі всього світу. Грандіозні піраміди і Великий Сфінкс, величні храми у Верхньому Єгипті, багато інших архітектурних та історичних шедеврів – все це й досі вражає уяву всіх кому вдається поближче познайомитись з цією дивовижною країною. 

Природа: в долині Нілу і в дельті, житниці Єгипта, максимально використовується кожний квадратний метр землі. Тут вирощують пшеницю, ячмінь, рис, кукурудзу, хлопок, цукрову тростину, овочі, маслини і прянощі. Ліса повністю відсутні, однак вздовж берегів Нілу ростуть фінікові пальми. Зеленими островами виникають серед пустелі оазіси з їхніми гаями, плантаціями і високоврожайними полями зернових.42-17486676.jpg

Населення 
 Сьогодні перевищує 65 млн. чол. і щорічно збільшується на 1,3 млн. В Каїрі зараз живуть 17 млн. чол. Арабізовані нащадки древніх єгиптян складають 99% населення. До етнічних меншин відносяться нубійці, а також бедуїни та інші кочівні племена. 80% населення - це християни (фелахи).
Релігія 
За офіційними даними, 90% єгиптян - мусульмани і менше 10% - копти, які сповідують христианство.
Мова
Размовною мовою в Єгипті є одна з арабських діалектів, офіційною - так звана ’висока’ арабська. Пишуть араби справа наліво. Але цифри пишуться і читаються зліва направо. Більшість єгиптян, які проживають у містах і курортних центрах знають англійську мову і на дорожніх покажчиках і в назвах вулиць часто використовуються і арабський, і латинський шрифти.
Звичаї і по гляди 
Мусульманська віра визначає ритм життя єгиптян. Це можна помітити за зовнішніми ознаками: наприклад, п'ять разів на день муедзин через гучномовець скликає віруючих на молитву. А в місяць рамадан ніч стає днем. Увесь день мусульмани дотримуються посту і переривають піст лише після заходу сонця. В цей час в Єгипті суспільне життя завмирає, державні заклади працюють тільки з 10.00 до 14.00.
Традиції
Мандрівник, звичайно, зверне увагу на особливості національного вбрання єгиптян, перш за все у сільській місцевості, де вони яскраво виражені, але й притаманні місту. Єгиптяни носять сорочки вільного крою, причому просте населення надає перевагу білому кольору, жінки вдягаються в чорне вбрання, прикрашаючи його яскравими елементами. Звертаючись до мусульманських цінностей, все більша кількість жінок - часто за настановою чоловіка чи сім'ї - знову починає носити хігаб, різновид паранджі, яка не прикриває обличчя, а лише вкриває волосся, і довгу широку сукню - галабею.

  

113007.jpg113007.jpg113007.jpg