Австрія

Австрія - багата культурними цінностями країна, що завжди була ласим шматочком для численних туристів. У надії побувати в знаменитій Віденській Опері, побачити своїми очима будинки-музеї Моцарта, Бетховена, Шуберта й Штрауса туристи приїжджають сюди в будь-який час року. Австрія й тури по країні відомі на увесь світ своїми гірськолижними курортами, тому потік бажаючих відпочити в країні не зменшуєтся.

 wien_bal.jpgОфіційна назва - Австрійська Республіка
Столиця – Відень.
Площа 84 тис. км2. Складається з 9 земель.
Населення – 8,15 млн (липень 2001).
Мова – німецька.
Грошова одиниця – євро.
Релігія - католики – 80 %, протестанти – 9 %, православні – 3 %, мусульмани – 2 %.
Обмін валют. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене.
Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа і п’ятниця з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.
Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), поміняти гроші можна і в автоматах.
У готелях і ресторанах можна розплачуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.

Покупки
У будні магазини працюють з 8.00 до 18.00. У суботу – до 13.00. Кожну першу суботу місяця магазини продовжують торгівлю до 17.00.
Медичне обслуговування платне. Лікарі і аптеки є у всіх містах, округах і крупних населених пунктах.

Чайові. У ресторані – 5-10 % суми рахунку.

Туризм.

skiing.jpgРізноманітність ландшафтів і відносно високі середньорічні температури роблять подорож по Австрії привабливим у будь-який час роки.
Лижний спорт взимку, гірський туризм влітку і інші види активного відпочинку привертають до Австрії до 19 млн. відвідувачів щорічно. Гірськолижний сезон триває до середини квітня.

Природні умови. Велику частину території займають Східні Альпи (вища точка – гора Гросглокнер, 3797) і їх передгір’я.У країні досить багато гірських озер. На заході Австрії належить частина великого і глибокого Боденського озера, на сході – велика частина крупного мілководого озера Нейзідлер-Зе. Річки належать басейну Дунаю.


Транспорт.

autobus.jpgАвтомобільний транспорт. Там, де немає залізниці, вельми розвинено автобусне сполучення. У будь-якому аеропорту, на крупних вокзалах і в прокатних фірмах можна оформити оренду автомобіля. Основні умови – наявність водійських прав (бажано міжнародних) і кредитної картки (для оренди автомобіля марки ”Mersedes” ”E” або ”С” класу треба мати дві картки). Дійсні водійські посвідчення і права на водіння автомобіля майже всіх країн (але бажані міжнародні). Мінімальний термін оренди – три дні. Для іноземних автотуристів при перетині кордону митні документи на автомобіль не потрібні. Для автомобілів обов’язкова страховка (зелена картка).
Можлива оренда велосипеда.

Залізничний транспорт. Південний залізничний вокзал розташований в межі Відня.
Переміщення на комфортних потягах і швидко, і дешево, оскільки широко застосовуються пільгові тарифи. Австрійська федеральна залізниця відома точністю руху потягів.

Суспільний транспорт: метро, трамваї, автобуси. Проїзні квитки на громадський транспорт можна купити в касах попереднього продажу Vorverkaufsscheine, в тютюнових кіосках Tabak-Traafik, а також в касах-автоматах.
Поліцейські правила. Загальні для європейських країн.

Кухня

sachertorte--d.1036557.jpgВіденська кухня – єдина в світі, що носить назву міста, а не країни або регіону. Її страви мають походження зі всіх країн колишньої монархії і є смаковою і видовищною насолодою. Віденські кафе – це оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками. За кількістю солодких страв віденській кухні немає рівних у світі. Крім традиційного яблучного пирога апфельштрудель (штрудель з яблуками), на весь світ відомі шоколадний торт "Захер", ромовий пиріг "гугельхупф", абрикосові галушки "марілленкнедль", віденські млинчики (палачінкен), торти і тістечка.

Культура

Австрія віддавна відома як країна музики і драматичного мистецтва. У Зальцбурзі народився Моцарт, у Відні жили і творили Бетховен, Гайдн, Шуберт і Брамс. Завдяки Іоганну Штраусу-батьку це місто стало столицею вальсу. Віденська драматична школа на чолі з Артуром Шніцлером на межі 19–20 вв. дала нове життя європейській драматургії.

violinist.jpg

Видатним поетом і драматургом був Гуго фон Гофмансталь. Зальцбурзький фестиваль, що проводиться з 1917, перетворився на щорічну демонстрацію досягнень драматичного і музичного мистецтв. Макс Рейнхардт посприяв тому, що Відень став центром навчання театральному мистецтву. Світової популярності набули Віденська філармонія і Віденська Державна опера, де працювали такі відомі диригенти, як Густав Малер і Ріхард Штраус

Місто щасливих королів - Баден. Баден розкинувся в долині ріки Швехат, в обрамленні синьо-зелених кучерявих пагорбів Віденського лісу, виноградників і лугів. Сьогодні на карті Австрії можна зустріти майже чотири десятки населених пунктів, у назвах яких є слова “бад”, “баден” (у перекладі з німецького - ванна, купальня, купатися). Все це, як правило, курортні містечка в передгір’ях Альп, де головним лікувальним засобом є мінеральні джерела. Головне багатство Бадена — 15 слабомінералізовані сірчисті джерела. Цілюща вода з температурою 36 °C піднімається із глибини 1000 метрів. Воду джерел використовують для лікування всіх видів захворювань суглобів і хребта, артрозів, ревматизму, спортивних і інших травм, порушень кровообігу, жіночих хвороб і різних “галантних недуг”, а також для зміцнення імунної системи.

nount.jpgТіроль - федеральна провінція Австрії, що перебуває на заході країни. Вона межує із країнами Італією, Швейцарією й Німеччиною, а також з австрійськими федеральними провінціями Каринтією, Зальцбургом і Форарльбергом. Столиця Тіролю м.Інсбрук.
Тіроль прекрасний у будь-який час року і як магніт притягує до себе всіх, хто любить активний відпочинок. Улітку ви відправитеся в турпоходи, а взимку покатаєтеся на гірських лижах. Однак проводячивідпустку в горах, вам не обов’язково вести активний спосіб життя: можна просто розслабитися, подихати свіжим повітрям, відправитися на прогулянку уздовж гірського струмка або… погрітися на сонечку.
Тіроль - це затишок і традиційний уклад життя, гостинність і життєрадісність, і, звичайно ж, спорт!

Каринтія - федеральна провінція Австрії, що перебуває на самому її півдні. Вона межує із країнами Італією й Словенією, а також з австрійськими федеральними провінціями Тіролем, Зальцбургом і Штирією. Розмаїтість і нові враження гарантує вже сам ландшафт Каринтії, розташованої між найвищою вершиною Австрії - Гросглокнер (3.798 метрів) в Альпах і горами Караванкен на півдні провінції. Гори переміняються пагорбами й долинами.

houses-flowers.jpgmain .jpgmuseum-swarowski.jpg

113007.jpg113007.jpg113007.jpgЗа кількістю солодких страв віденській кухні немає рівних у світі. Крім традиційного яблучного пирога апфельштрудельЗахер", ромовий пиріг "гугельхупф", абрикосові галушки "марілленкнедль", віденські млинчики (палачінкен), торти і тістечка. (штрудель з яблуками), на весь світ відомі шоколадний торт "