Словаччина

Словаччина - це край недоторканої природи, рівнин і полів, величних гірських вершин, кришталево чистих річок і озер, лісових пагорбів, надзвичайно чистого повітря і цілющих джерел, овіяних легендами середньовічних замків. Славиться Словаччина своєю природою, мінеральними джерелами, історичними пам’ятками церковної та замкової архітектури, а також тишею і затишком, комфортабельними готелями і санаторіями, щедрістю людської душі.national_theatre_fontain.jpg

Офіційна назва - Словацька Республіка

Столиця – Братислава

Мова – словацька

Релігія: 68.9% - католики, 10.8% - протестанти, 4.1% - греко-католики

Населення: 85,5% - словаки, 11% - угорці, 1,5% - румуни, 1,1% - чехи, менше 1% - росіяни й українці.

Валюта: євро

Час. Відстає від київського на 1 годину.


Святкові та неробочі дні: 1 січня - День заснування Словацької Республiки, 6 січня - Поклоніння волхвів і Різдво православних християн, березень/квітень – Великдень, 1 травня - День праці, 8 травня - День звільнення, 29 серпня - Річниця Словацького національного повстання, 1 вересня - День Конституції, 25-26 грудня – Різдво, дні релігійних свят.


Зв'язок. Телефонний код Словаччини +421. Дзвонити дешевше з телефонних автоматів, використовуючи телефонні картки, яку можна придбати в газетних кіосках, на пошті, в готелях.


Екстрені телефони: довідка - 120(0120), поліція -  158, система аварійної і швидкої допомоги на дорогах – 154, швидка допомога -  155, пожежна служба - 150.


spissky-hrad2-v.jpgСловацьку кухню можна охарактеризувати загалом як негостру, нежирну, біологічно збалансовану, приправлену переважно зеленню та ароматними травами. ЇЇ основу складають різноманітні супи, каші, варені і тушковані овочі, смажене і копчене м'ясо, молочні продукти. В якості гарніру переважно подають картоплю, рис, макаронні вироби, оригінальні книдлики та галушки. Національними стравами з м’яса вважаються фарширована телятина, смажений гусак або качка, шніцель, тушкована баранина, гусарський рулет, фарширований фазан тощо. Не обходиться словацький стіл і без супів, до яких належать демікат – кминна юшка з бринзи, капустяний, грибний, часниковий, квасолевий, бринзовий супи. Розвиненому скотарству завдячує широкий вибір коров’ячих та овечих сирів. З коров’ячого молока виготовляють, плавлені, м’які та тверді сири, а з овечого – переважно специфічні національні сорти, такі як бринза, варениця та оштепок. До столу також неодмінно подають овочевий салат, компот або свіжі фрукти.


Напої. Популярні спиртні напої: словацьке вино, особливо з області Токай на кордоні з Угорщиною, пиво. Найбільш популярні міцні спиртні напої - "сливовиця" (сливова горілка) і "боровічка" (ялівцева горілка), а також численні настойки на травах.


Чайові в ресторанах залишають у розмірі близько 10 % від суми рахунку.

Магазини. Більшість магазинів в будні працюють з 9.00 до 18.00, в суботу – до 12.00. Торгові центри протягом всього тижня працюють з 9.00 до 21.00. Традиційно в Словаччині в якості сувенірів можна придбати ляльки в національному вбранні, кераміку, вироби з дерева, шкіри, вина, сири, шоколадні вироби.

Визначні місця

74.jpgДемановская долина – це одна із красивійших долин Словаччини із чудовою природою, кришталево чистим гірським повітрям і чудовими гірськолижними курортами. Розташовано долину на північному схилі Низьких Татрів – другого по величині гірського масиву Словаччини. За чудову флору й фауну, первозданні хвойні ліси, унікальні печери й термальні джерела територія Низьких Татрів оголошене Національним парком.

У Демановской долині варто відвідати й місцеві визначні пам’ятки: Демановскую печеру Волі й Демановську крижану печеру. Перед Вами відкриються дивної краси зводи сталактитів і сталагмітів, підземні озера.

5.jpgУ термальному комплексі "Бешенева" можна зануритися в теплі води (38°С) термальних джерел, що містять залізисті солі. Це купання особливо вражає, коли навколо сніжні поля й суворі гірські вершини! Такий "релакс" можна прекрасно поєднати із активним відпочинком. Неподалік термального парку знаходяться чудові гірськолижні траси.

«Татраландія» пропонує безліч водних розваг для дітей і дорослих. У парку 6 басейнів з термальною мінеральною водою (4 працюють узимку).

Найвищі гірські вершини Низьких Татрів - Дамбер (2045 м) і Хопок (2024 м) створюють найкращі умови для катання на гірських лижах. Сніг на схилах гір гарантований з кінця грудня до кінця березня. До послуг відпочиваючих у Демановской долині сучасні гірськолижні траси різної довжини й будь-якого ступеня складності, безліч підйомників, а також весь спектр послуг для аматорів гірськолижного спорту й рівнинних лиж, включаючи навчання й прокат устаткування.

underground worker.jpgspissky-hrad6-v.jpgold_town_bratislava.jpg

113007.jpg113007.jpg113007.jpg