Чехія

Чехія – це неповторна чарівність середньовіччя, чудотворні джерела лікувальних курортів, рай для любителів пива і ще багато чого, що варто побачити. Цілий рік Чехія приваблює туристів (щорічно в країну прибуває 40 млн. чол.). 42-21026744.jpgВибір туристичних маршрутів тут настільки великий, що краще відразу вирішити, що Вас цікавить в даний момент, а що відкласти на наступну поїздку. Кожний камінь, кожна будівля, навіть в найменших містечках випромінює історію середньовічної Європи. Чеська земля, можна сказати, осіяна старовинними замками і фортецями. Неймовірно красиві замки Богемії, розташовані в мальовничих гірських місцях. Замок Орлик з красивою легендою про орла і розбійника, імпозантний Карлштейн, де зберігаються скарби чеських королів, Штернберк, Сіхров, Конопиште, замок Мельник з винними підвалами і склепами. Не випадково, значна кількість міст Чехії занесена в списки ЮНЕСКО. А Злата Прага...Місто, яке вабить до себе туристів зі всього світу в будь-який час. Старовинні будинки і собори, вузенькі вулочки, викладені бруківкою, крики іграшкових півників у бродячих продавців -все це заворожує духом старовини.
А якщо Ви бажаєте оздоровитися, любите спокій, тишу, світське товариство, на Вас чекають всесвітньо відомі Карлови Вари і Маріанські Лазні.
Чехія – саме та країна, побувати в якій варто хоча би раз в житті!


Географія
Чехія розташована у мальовничому місці. Тут ви знайдете височини і гори, велику кількість озер і річок. Ця країна знаходиться в самому в центрі Європи. Сусідами Чехії є: з північної сторони - Польща, з східної - Словаччина, з південної - Австрія, із західної - Німеччина.
Площа Чехії невелика: приблизно 78 866 км2. У Чехії немає великих міст, за винятком столиці Праги з мільйонним населенням, в основному переважають маленькі, затишні містечка.
Найвищою точкою Чехії є гора під назвою Сніжка - приблизно півтори кілометри. Найнижчою точкою є дно річки Ельби - 100 метрів нижче над рівнем моря.
На території Чехії протікають такі річки, як Ельба, Одер і Морава.

CRB003043.jpgНаселення
Середня густота населення близько 132 чоловік на кв.км.
Етнічні групи: чехи (Богемія) - 81%, моравці - 13%, словаки - 3%, поляки, німці, цигани, угорці.

Клімат
Клімат помірний з теплим літом і холодною, вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20° C, взимку -5° C.

Валюта
Офіційною валютою Чехії є чеська крона.

Віза
Для в`їзду в Чехію необхідно відкриття візи

tramvaj.jpgТранспорт
Міжміські автобуси - найдешевший вид транспорту.
За рух чеськими дорогами стягується мито. На лобове скло потрібно приклеїти спеціальну наклейку про сплату збору. Вони продаються на пошті, в пунктах перетину кордону.

Національна кухня
Чеська кухня достатньо різноманітна і оригінальна. Страви зазвичай дуже ситні, з використанням великої кількості цибулі, часнику, спецій та різних приправ.
Перевага надається стравам з м`яса, особливо з дичини, а також популярні різні ковбаски, шинка, паштети. І надзвичайно улюблені чехами-кнедлики, Ви їх зможете замовити в будь-якому закладі громадського харчування.
Національним чеським напоєм, безперечно, можна вважати пиво. Чеське пиво славиться в Європі, як одне з кращих. У барах Чехії Вам буде запропоновано великий вибір різних видів пива. З кращих сортів рекомендуємо Вам «Велкопоповіцкий козел», «Крушовіце», а також добре відоме нам «Старопрамен».plosha.jpg
Популярні також такі марки, як «Будвар», для приготування якого використовується вода з чистих артезіанських свердловин; «Праздрой»; «Регент»; «Пілснер»; «Балтазар».

Сувеніри
Купувати чеські сувеніри краще в Празі. Центр міста рясніє сувенірними магазинчиками, що пропонують всі види традиційних чеських виробів - дерев`яні іграшки ручної роботи, ювелірні прикраси та ін.
У Празі велика кількість магазинів, які продають чеський кришталь і порцеляну. Ну і, звичайно ж, кожен, хто побуває в Чехії, неодмінно спробуйте Бехеровку, яка виготовляється в Карлових Варах. Чехи вважають, що вона володіє цілющими властивостями, особливо при проблемах з травленням.


113007.jpg113007.jpg113007.jpg

100 — говорят, именно столько башен в Праге, 111— действующих замков и крепостей на территории Чехии, 160 — литров пива в год употребляет среднестатистический чех (1-е место в мире), свыше 2000 — пивных и ресторанов в одной только чешской столице. Статус европейской туристической столицы Прага получила уже давно. И в последние годы город всячески пытается дополнить его званием еще и столицы ресторанов. По крайней мере, гуляющему в центре Праги сомневаться в этом не приходится: концентрация ресторанов здесь просто потрясает. И хочется обратить ваше внимание, что здесь, зачастую, ресторан в нашем понимании – это не только то, что скрывается под вывеской Restaurace, но и пивная (Hospoda, Pivnice), кафе (Cafe, Kavarna) и кондитерская (Cukrarna). В последней, впрочем, едва ли вам подадут крепкий алкоголь или мясные блюда, но вы можете не бояться уйти голодными. Что же до госпoды-пивной, то ни в коем случае не следует относиться к ней презрительно – к пиву тут вам предложат хороший выбор горячих блюд и закусок.
 
restaurace — ресторан;
hospoda — пивной бар, куда захаживают в основном местные жители. Подобные заведения располагаются чаще на окраинах, и цены довольно низкие. Но иногда такая вывеска встречается и на дорогих ресторанах. Этим подчеркивают, что здесь потчуют традиционными чешскими яствами;
hostinec — пивной зал, встречается реже, чем hospoda;
pivnice — пивная скорее для туристов; меню здесь разнообразнее, чем в hospoda, и цены, соответственно, выше;
cafe — кафе;
кavarna — кофейня;
cukrarna — кондитерская.